ورود کاربرانعضویت کاربران
09123769755

تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که فاضلاب منزل خود را هنوز به سیستم فاضلاب شهری متصل ننموده اید حتما از چاه فاضلاب استفاده می کنید چاه فاضلاب در کنار مزیت هایی که دارد معایبی نیز دارد. یکی از این معایب امکان گرفتگی یا پرشدگی چاه می باشد. در صورتی که چاه فاضلاب دچار گرفتگی و یا پر شدگی شود حتما باید توسط تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری ، تخلیه شود زیرا در صورتی که تخلیه چاه به موقع انجام نشود شاهد سر ریز شدن فاضلاب از چاه به محیط بیرون خواهیم بود و این امر مورد پسند هیچ کس نیست.

گرفتگی چاه ها معمولا در ناحیه هایی اتفاق می افتد که زانویی 90 یا 45 درجه در آن ناحیه به کار برده شده است. در صورتی که تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری شما توسط افراد با سابقه ، معتبر و خبره انجام شود حتما عوامل گرفتگی چاه را نیز برای شما بررسی و در جهت رفع دائمی آنها به شما مشاوره خواهند داد. در صورتی که مایل هستید تا گرفتگی لوله های خود را خودتان انجام دهید در ادامه با ما همراه باشید تا راه حل های موجود را برای شما شرح دهیم.

لوله بازکنی توالت فرنگی به کمک تلمبه دستی فنجانی:

بهتر است قبل از انجام کار لوله بازکنی ابتدا تلمبه خود را گرم کنید تا مقداری نرم شود. تلمبه های سرد ، سفت هستند و کارایی کافی را ندارند. برای باز شدن لوله کافی است تا سر تلمبه را به دهانه چاه چسبانده و اقدام به بالا و پایین بردن تلمبه با فشار های متناسب نمایید. بهتر است علاوه بر دقت به پایین بردن تلمبه به بالا آوردن آن هم توجه نمایید. با چندین بار بالا پایین کردن اصولی تلمبه میتوان شاهد باز شدن چاه بود.

بازکردن لوله ی توالت فرنگی و ایرانی با استفاده از دیلم:

استفاده از دیلم یکی دیگر از راه های باز کردن چاه می باشد. دیلم را به درون چاه بفرستید و تا جایی که به مانعی برخورد میکند ادامه دهید. در صورتی که دیلم به مانعی برخورد کند یا آنرا از سر راه برمیدارد و یا اینکه مواد گرفتگی چاه به دیلم چسبیده و با خارج کردن آن میتوانید راه چاه را باز نمایید. پس از آنکه راه چاه مقداری باز شد میتوانید با چندین تلمبه مواد باقی مانده را از دیواره ی لوله آزاد کرده و راه آب را باز نمایید.

بازکردن لوله ی توالت فرنگی و ایرانی به وسیله ی پمپ:

توالت فرنگی به روش خاصی باز می شود ابتدا آب را در کاسه باز کرده و سپس با استفاده از پمپ سعی کنید تا با فشار آب،  لوله ی گرفته شده باز شود.

بهترین و متداول ترین روش برای تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری  را می توان استفاده از فنر دانست. از فنر می توان برای هل دادن موادی که باعث گرفتگی چاه شده اند استفاده نمود.استفاده از فنر برای باز تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری مزایا و معایبی دارد که از جمله آنها می توان به  انجام دادن عمل لوله بازکنی با توان بالاتر و جرم زدایی بیشتر اشاره کرد. بهتر است برای گرفتگی لوله از فنر و برای گرفتگی چاه توالت از دستگاه تراکم هوا استفاده کنید زیرا فنر نوک تیزی داشته و ممکن است حین کار کردن به بخش هایی از مسیر آبراه توالت آسیب برساند.

در صورتی که چاه شما به وسیله ی قیر گرفته شده است باید با استفاده از نفت ابتدا نسبت به حل شدن قیر در نفت اقدام کنید سپس با اضافه کردن مقدار بیشتری نفت آنرا به داخل چاه هل دهید و سپس با ریختن آب جوش به درون چاه از باز شدن کامل آن اطمینان حاصل نمایید. یکی از مضر ترین کار ها استفاده از اسید برای باز کردن هر نوع لوله می باشد این کار تنها باعث ایجاد خوردگی و فرسودگی لوله ها خواهد شد و نتیجه مطلوبی در آینده برای شما نخواهد داشت. امیدواریم با راهنمایی های بالا توانسته باشیم شما را در امر تخلیه چاه و لوله بازکنی فوری راهنمایی کرده باشیم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
7 / 10
از 6 کاربر